Technology Technology

Jakie funkcje spełnia dno miednicy?

12.01.2024, 09:20 0 komentarzy
Jakie funkcje spełnia dno miednicy?

Powinno się mieć świadomość tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to ogromnie istotna grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują również w odpowiedniej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne oraz sprawne, każdy z nas powinien przypilnować to, aby nie były aż nazbyt napięte. Nie da się również ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za właściwe utrzymanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo różnorodnych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w właściwy sposób bardzo staramy się realizować najbardziej pozytywne - jak to tylko możliwe - efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego rodzaju nieprzyjemnościach niezwykle istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym pożądane byłoby wziąć pod uwagę wybrane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Jest możliwość wykonywania ich zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Fakt dotyczący tego, że przerwa między skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak skurcz, w czasie wykonywania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest również ważny. Podczas gdy uzyskamy efektywność, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy praktycznie w każdej możliwej sytuacji, na przykład w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed telewizorem. Systematyczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Tagi:

Zostaw komentarz