Technology

Narodowa reprezentacja Ekwadoru triumfuje z narodowym zespołem Kataru w inauguracyjnym meczu mistrzostw świata rezultatem zero do jednego!

11.08.2023, 13:17 0 komentarzy
Narodowa reprezentacja Ekwadoru triumfuje z narodowym zespołem Kataru w inauguracyjnym meczu mistrzostw świata rezultatem zero do jednego!

Reprezentacja Kataru przegrała z narodowym zespołem Ekwadoru w pierwszym spotkaniu światowego czempionatu!

Mundial to impreza futbolowa, która odbywa się raz na 4 lata. Futbolowi sympatycy z całej świata wyczekują niecierpliwie na inauguracyjne spotkanie mistrzostw świata i to nie ulega wątpliwości. W przypadku mundialu w Katarze, który wystartował w miniony weekend było tak samo. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która wyglądała fantastycznie poprzedziła inauguracyjne spotkanie. Jednak później przyszedł czas na piłkę nożną i kibice futbolu zebrani na trybunach a także przez telewizorami wyczekiwali wspaniałego widowiska. Zawodnicy zespołu narodowego Ekwadoru naprawdę szybko zdobyli gola i już od początku spotkania emocji nie brakowało. Emmer Valencia trafił do bramki już w trzeciej minucie i mogło się wydawać, iż kadra narodowa Kataru będzie mieć naprawdę ciężko w tym spotkaniu. Jednak arbiter tego spotkania zdecydował się prześledzić za pomocą systemu VAR poprawność tej bramki i okazało się, iż w momencie dogrania zawodnik był na spalonym. W tym przypadku organizatorzy tego turnieju mieli więc bardzo dużo szczęścia.

Reprezentacja narodowa Ekwadoru nie planowała zaprzestać ataków mimo cofnięcia pierwszego trafienia. Piłkarze zespołu Ekwadoru atakowali i przez cały czas kontrolowali przebieg tego pojedynku. Chwilę później gracz reprezentacji narodowej Ekwadoru odnalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem narodowej kadry Kataru i został powalony. Sędzia nie wahał się nawet przez chwilę i zarządził karnego, a bramkarzowi pokazał żółty kartonik. Rzut karny na gola zamienił kapitan kadry Ekwadoru Valencia. Na tle zespołu Ekwadoru drużyna Kataru prezentowała się źle. Bramkarz kadry narodowej Ekwadoru przez sporą część meczu nie miał za dużo pracy, ponieważ po stronie Kataru nie widać było pomysłu na ten mecz. Druga bramka dla reprezentacji Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem I części, a strzelcem znowu był Enner Valencia. Podczas I części meczu nie mieliśmy szansy oglądać już więcej bramek. Podczas drugiej połowy obie drużyny znacznie obniżyły tempo i na boisku mało się działo. Ten mecz w ostatecznym rozrachunku skończył się wynikiem dwa do zera dla Ekwadoru, która perfekcyjnie zaczęła te mistrzostwa. Z kolei narodowa kadra Kataru znalazła się obecnie w ciężkiej sytuacji i może mieć trudności z awansem do kolejnej fazy mundialu.

Zostaw komentarz