Technology

Max Verstappen ponownie zwycięzcą - niesamowity wyścig Formuły 1 podczas Grand Prix USA!

08.08.2023, 12:04 0 komentarzy
Max Verstappen ponownie zwycięzcą - niesamowity wyścig Formuły 1 podczas Grand Prix USA!

Dominacja całkowita Verstappena - zwycięstwo w Grand Prix Stanów Zjednoczonych i tytuł mistrzowski konstruktorów dla Red Bulla!

Na pewno z tego, że trwający aktualnie sezon Formuły 1 powolutku zbliża się ku końcowi, nie czują zadowolenia kibice wyścigów samochodowych. Podczas weekendu poznaliśmy wszystkie najbardziej istotne rozstrzygnięcia tego sezonu. Po trwającej dziewięć lat hegemonii Mercedesa Red Bull Racing zdołał zdobyć tytuł mistrzowski konstruktorów. Dla całego zespołu RB Racing trwający aktualnie sezon jest świetny pod każdym względem i nie da się temu zaprzeczyć. W głównej mierze warto wiedzieć o tym, w jak doskonałej dyspozycji znajduje się w obecnej chwili Verstappen. W trakcie rundy w Japonii mistrz świata F1 z zeszłego sezonu zapewnił sobie kolejne mistrzostwo z kolei. Holender w obecnej chwili może zupełnie skoncentrować się na poprawianiu kolejnych rekordów. Zwycięstwo w niedzielnym wyścigu sprawiło, że Max wyrównał rekord liczby triumfów podczas sezonu.

Rekord ten obecnie wynosi trzynaście triumfów, jednak holenderski kierowca ma możliwość, by znacząco go wyśrubować. Pozostały trzy rundy do finału tego sezonu kierowca Red Bulla może śmiało zwyciężyć każdy. Obecny mistrz świata w trakcie trwania GP Stanów Zjednoczonych kolejny raz udowodnił, dlaczego jego przewaga w tym sezonie jest aż tak wielka. Doskonale wygląda kierowca Red Bull Racing w obecnym sezonie i w dodatku w nieprzyjemnych warunkach potrafi sięgnąć po zwycięstwo w wyścigu. Początek wyścigu na torze w Austin był dla kierowcy z Holandii niezwykły. Był w stanie już przed pierwszą szykaną ominąć Carlosa Sainza i mógł budować swoją przewagę nad pozostałymi kierowcami. utracił bardzo dużo cennych sekund podczas pobytu w boksie, ponieważ pojawił się problem przy zmianie opon. Wyglądało na to, że może z tego skorzystać posiadacz siedmiu mistrzowskich tytułów Hamilton, który przejął fotel lidera. Jednak reprezentant Red Bulla nie planował odpuścić i był w stanie dognać siedmiokrotnego mistrza świata, a następnie go wyprzedzić. Finalnie Verstappen wygrał wyścig o Grand Prix Stanów Zjednoczonych, na drugiej lokacie znalazł się Lewis Hamilton Lewis Hamilton, a na trzecim stopniu podium Leclerc z ekipy Scuderia Ferrari.

Zostaw komentarz