Technology Technology

Jakie funkcje pełni dno miednicy?

13.01.2024, 11:54 0 komentarzy
Jakie funkcje pełni dno miednicy?

Należy być poinformowanym, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane mięśniami Kegla, to niezwykle istotna partia mięśni, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie podtrzymują też w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Z racji tego każdy powinien w pełnowartościowy sposób przypilnować to, aby były one nie tylko mocne oraz sprawne, ale również nie były zbyt napięte. Trudno także ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za prawidłowe utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo różnych narządów w brzusznej jamie.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w należyty sposób bardzo staramy się osiągać możliwie najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, oferować pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. Przy tego typu komplikacjach szczególnie istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy również warto zwrócić szczególną uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na stojąco jak i na siedząco. Fakt dotyczący tego, że przerwa pomiędzy skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak sam skurcz, podczas wykonywania powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Gdy uzyskamy wprawę, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy w zasadzie w każdej możliwej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem lub siedząc przed komputerem. Cykliczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne podczas ciąży.}

Tagi:

Zostaw komentarz