Technology Technology

Dno miednicy - dlaczego jest takie ważne?

13.01.2024, 10:29 0 komentarzy
Dno miednicy - dlaczego jest takie ważne?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to niezmiernie istotna partia mięśniowa, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Mięśnie te podtrzymują również w prawidłowej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy bez wyjątku powinien zadbać o to, aby nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna miednicy odpowiedzialne są za utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu oraz poszczególnych narządów w brzusznej jamie, co trudno również ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w należyty sposób bardzo staramy się realizować możliwie jak najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. Przy tego rodzaju niedogodnościach bardzo istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco też można je wykonywać. Fakt dotyczący tego, iż przerwa między skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak skurcz, podczas prowadzenia serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Gdy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia cykliczne wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Tagi:

Zostaw komentarz